«

»

Srp 21 2010

Farmení SP – o co jde

Farmení SP je ode dávna součást hry. Je to samozřejmě to nejnudnější a nejotravnější, co v Silkroadu existuje. Jenže je to potřeba, bez farmení by char měla jen pár skillů a byla by hrozně slabá. Proto je nejlépe dosáhnout FF (full farm, mít SP na všechny důležité skilly).
Výhodné je farmit na nízkých lvlech, kdy to jde nejrychleji. K farmení se používá jedna high lvl char, která farmí ostatní low lvl (nejčastěji wizard, bard nebo china intko spear).
Typicky se farmí na ongách u Samarkandu, chary se pak udržují mezi lvlem 19–27 delevelováním, aby šlo farmení co nejrychleji. Delvlování je na farmení ta nejotravnější část. Jedná se o plánované umírání pořád dokolečka (s tím, že musíte mít ještě někoho, kdo vás bude ressovat, na to stačí i clerik lvl 10), čím rychleji za sebou, tím lépe. Nejefektivnější to bývá u kytek v Hotanu, které nikam neutíkají a nezabijou ani low lvl ressera.
Po dokončení farmení s gapem 9 se pak dá gap 0 a tak se postava vylvluje (relativně) velmi rychle.
Doba farmení je ale příšerně dlouhá – 3 měsíce kvalitního denního farmení 24/7 dá něco mezi 1m a 1,5m SP. S tím, že na lvl 110 FF potřebujete asi 6m SP (záleží na buildu). Jednoduchým výpočtem dosáhneme výsledku: na 110 FF je potřeba farmit minimálně 1 rok (a to denně 24h).
Doba lvlování je potom asi stejně dlouhá. Lvl 90 se dá udělat za půl roku, pokud budete mít char lvl 110, která vás bude lvlovat, pak i rychleji. Lvl 90–100 si troufám říct, že bude trvat skoro další rok (a to ještě pokud budete mít bota a necháte ho botovat 24/7). Mnozí, kdo hrají Silkroad od startu serveru, nemají max lvl 110 dodnes.
Takže hodně štěstí :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>