«

»

Čec 16 2010

Pravda o Silkroadu (2010)

Doteď jsem podobné články psala pouze na naše fórum, jelikož tyto stránky slouží hlavně k prezentaci guildy a ne k projevování negativních názorů na hru. Ale ta situace už došla tak daleko, že se nebojím napsat pravdu, protože se stejně v budoucnu nic k lepšímu nezmění.

K vlastnímu názoru na předchozí příspěvek (Situace za poslední rok):

Já teda chci hrát hned a ne čekat nějakých 5h, než se mi to logne :( Pak už na to nemám ani chuť, jelikož mezitím si člověk najde jinou činnost.

A platit si za přihlášení? U free hry? LOL! Zaplatila bych, kdyby bylo vidět, že to k něčemu je a ne jen k maštění kapes Joymaxu.
Kdyby byla aspoň přijatelná míra goldbotů. Takhle mi připadá, že jsem ve hře sama asi tak s 5ti opravdovými hráči a zbytek (ten chumel na každým rohu) jsou pouze goldboti. „Super“ hra, fakt. Joymax ji totálně podělal.

Navíc došlo ke zvýšení lvlu na 110. Ručně bych to lvlovala asi 5 let (myslím lvly 100–110), možná dýl, pokud bych chtěla být i FF. Ručně se to hrát už nedá, to ví každý.
Proto taky každý používá bota. A za to se banuje. Teď už rovnou, bez varování (to bylo minulý rok), a napořád (100 let). A riskovat, že přijdu o char, kterou jsem vytvářela několik let? Díky nechci.

Tak jaká je to zábava ze hry, kde společnost mi dělají pouze goldboti na každém rohu? Kde se za přihlášení musí zaplatit nebo mít svatou trpělivost? Kde se nedá bez bota dosáhnout max lvlu a FF? Jaká je to zábava hypnotizovat expícího bota, sedět a koukat, jak hraje za vás? Proč je nutnost mít bota zapnutého 24/7, proč má hrát za mě, když jsem v práci, ve škole, venku atd.? Je to otrava, ne zábava. Je to také plno peněz za elektřinu.
Proč je nutné riskovat ban za používání bota? Protože jinak se nikam nedostanu. I bot dělá 1 lvl měsíc (24/7), jak dlouho bych ho dělala ručně já pár hodin denně??? Když už zavedli tak šílený grindfest, tak by aspoň toho bota mohli dovolit, aby se to aspoň nějak dalo, i když je to taky úplně naprd řešení, ale lepší jak nic.

Ale tohle už se prostě stejně nedá. Trpělivosti jsem měla až dost a šancí to napravit jsem Silkroadu (Joymaxu) dala ještě víc.

Šla jsem do Silkroadu s tím, že to je free hra, kam se kdykoli lognu a kde budu hrát se spoustou supr lidí, kde vytvoříme silné společenstí a kde budeme společně moct podnikat různé akce, prostě se bavit a hru si užívat.
Tenkrát nebyli žádní boti nebo jen pár exotů, ale o těch věděl málokdo. Všechno to tak skutečně bývalo a bylo to lepší než prvotní očekávání. Ale tohle všechno už je pasé :(

Přes všechna zklamání (jako je hack charu díky bugu atd.) jsem Silkroadu stále dávala šance, že se situace zlepší, a čekala. Dnes už to nemá cenu.

Říkají mi, ať jdu na soukromý server. Ale já si vybrala ofiko Tibet, mám tu vše. Nechci začínat někde úplně od nuly, vím, jak to bylo těžké, a vytvářet si znovu svoje imperium několik let. A pak se možná dočkat zase nějakého zklamání. Na to už nemám nervy.