«

»

Čec 20 2009

Silkroad Online – free to play? (hra zadarmo?)

Silkroad Online je FreeToPlay (F2P) hra. To znamená, že za přístup do hry a za hraní vůbec se nic neplatí. V podstatě je to pravda. Teoreticky. Ale praxe je dnes úplně jiná.

Díky neskutečnému traffic a novému autologin systému se skoro není možné lognout (ale ano, pořád nám dávají tu malou šanci, že se logneme – zadarmo).

A protože Joymax nehodlá s přeplněnými servery nic dělat, hráči jsou nuceni si kupovat premium, aby se vůbec dostali do hry. Čili jak to vystihl jeden člověk: „Pay Or BB“ (zaplať nebo sbohem)

A tady už to přestává být F2P hra (a nebo je to nejdražší F2P hra vůbec). Začínáme se dostávat někam na úroveň P2P = PayToPlay (placených) her – tedy jenom cenově (SRO je někdy i dražší jak P2P hry). Placené hry stojí většinou 15$ za měsíc – čili zhruba tolik, kolik stojí nejlevnější premium v SRO. Až tedy na to, že ty služby/zákaznická podpora v SRO se placeným hrám vůbec nemohou rovnat (ani se jim přiblížit).
Nebylo by lepší platit měsíčně těch 15$/koupit si CD s hrou a hrát ji online, ale mít za to login na 1. pokus, všechny věci z item mallu, žádné goldboty, žádní spammeři, perfektní zákaznickou podporu atd.?
SRO je super hra, ale joymax ji ničí svým neustálým zájmem pouze o peníze a tím, že s goldbotama a trafficem nehodlá nic dělat, a tím, že nějaké zákaznické podpory se moc nedočkáme.

Joymax: chtějí jen více a více $$$$$
Dělají všechno pro to, aby nutili hráče kupovat silky. Nezabralo odstranění captcha (logování nebylo tak těžké při neustálém mačkání enteru), takže logování museli ještě zpomalit (z 4s na 20s). Pokud by odstranili autologin (jak si mnoho z hráčů přeje), tak by stejně dali na jeho místo ještě něco „lepšího“, aby hráče zase donutili kupovat silky.