«

»

Led 14 2013

Nový Silkroad – Názor

Toto je reakce na komentář u článku Silkroad Online od hráče James.

Citace (James):

Tak to co tady píšeš v článku je absolutní hloupost! od 18.12.2012 jsou ve hře sníženy nároky na level up a cena Skillů a mastery o 50%! Veškerý systém z SRO-R (PVP, Nové Skilly, Nový Balance apod) je převeden na iSRO.. Takže už není potřeba dělat Taxi, Bot a nebo GAP!

Snížené nároky
Nic proti, ale vážně si myslíš, že o 50% snížené nároky je nějaká výhra? Pro závisláky jako Ty asi jo :) Ale spočítej si to, pokud budeš expit ručně, tak místo 10ti let budeš jednu char expit na max lvl jen 5 let. „Super“ :)
Píšeš, že není potřeba bot a v dalším odstavci píšeš, že se bezpečně používá jedině Sbot a proč tedy? Protože ruční expení je stále příliš pomalé (pokud ho porovnám s délkou života průměrného člověka). Bot je další investicí, kterou budete muset do hry začít vkládat dříve nebo později.
Ano, gap není potřeba dělat a nebylo nikdy, pokud chceš mít na prd char, ale to je Tvoje volba. Pokud chce mít někdo char, co bude za něco stát, gap a farmení je nutnost stále!

Citace (James):

A to nemluvím o nových systémech které mají být do této hry přidány během roku 2013 (Arabie, 14D, Nový Academy System, CTF Systém, Union PT, 74 nových Skillů, Nový Unique Systém, Nový Fortress War Donwhang, Samarkand, Evil Order a Tarim Basim)

Updaty
Ze zkušenosti každý update hru jedině zhoršil, to samé očekávám od updatů v r. 2013. Změní hru tak, že už ji člověk ani nepozná (v tom špatném slova smyslu).
Opravdu si myslíš, že přidáním 4 Fortress Warů se hra zlepší? Já myslím, že se ještě zhorší, protože se mezi jednotlivé FW rozptýlí guildy, čili přijde je dobývat málo hráčů a bude tam nuda. Není nic horšího než o FW sedět na hradbách a čekat na nepřátelského hráče vzácností podobného nějakému unique.

Citace (James):

Co se týče zabezpečení tak to je aférka rok stará, a od té doby není zaznamenán žádný takový další malér. Pokud ano, týká se to pouze chybou jednotlivce (krátké heslo, zavirovaný pc, sdílení ACC s jinými hráči, používání sraček typu IBOT,PHBOT,AGBOT,SROKing apod, tkzv vše co není Sbot..)

Zabezpečení
Tak nějak Tě chápu, bráníš svoji oblíbenou hru, chceš, aby z toho vyšla dobře.
Takhle jsem před pár lety mluvila taky: „Ty hacky, to UŽ je nějaký čas, to už se nestane určitě, nebojte se hrát…“, opak byl vždy pravdou, musela jsem přihlížet hackování mých nejlepších přátel a nakonec i mě samotné (pravidla bezpečnosti jsme dodržovali velmi přísně). A nikdo s tím nemohl nic udělat, byla to VŽDY chyba Joymaxu, který se k nám postavil zády, bez náhrady.
Píšeš – už je to rok od posledního maléru – ale každý rok začínat znovu a znovu od nuly, protože zase přijde nějaká hackovací aféra? Rozumný člověk to vzdá. Hraješ zřejmě ještě moc krátce.
Podívej, o těch malérech nemusíš ani oficiálně vědět! Pokud to někdo nezveřejní, nevíš nic a hackujou si hráče vesele dál! Joymax nikdy nepřiznal nejmenší chybu a pokud vydal oficiální prohlášení, tak to takové, že s tím nemá nic společného a že je to vše naše vina, přitom každý věděl, jak to je, psalo se o tom všude možně, dokonce i s návody!
Podívej, vím o hráčích, kteří dodrželi maximální bezpečnostní pravidla – a to daleko víc pravidel, než jsi zmínil, dokonce ani nikdy nepoužívali bota a byli také hacknuti, to mi vysvětlíš jak? Ono totiž stačilo, abys naštval někoho, kdo byl ve spojení s (minimálně) tibetským hackerem, a on Tě hacknul na objednávku. Existují způsoby hackování dosud (ve spojitosti se SRO) nezveřejněné (alespoň v anglické verzi, na tureckých a egyptských forech bys to možná našel), uchovávají se pokud možno v tajnosti (aby se k nim nedostali lidé vyznávající jiná náboženství – a to není kec, tuto informaci mi svěřil jeden dobrý kamarád-muslim, klidně Ti dám na něj kontakt, on už Ti vysvětlí, jak to v SRO chodí – doslova mi řekl, že, cituji: „Muslimové chodí do hry okrádat lidi vyznávající jiná náboženství“. Kámoš byl jeden z těch dobrých, který se tomu naopak snažil zabraňovat.). Ale věř si čemu chceš.
Nabízí se zde ale otázka, proč hrát hru, kde je tak nepřátelské prostředí…

Citace (James):

Takže vlastně nechápu autora těchto stránek, proč je neustále má v provozu, když tuto hru absolutně odsuzuje, aniž by si k ní sednul a uviděl že hra je během toho roku absolutně jinou hrou.

Tyto stránky mám v provozu:

 • proto, že obsahují informace o naší guildě (kam se přesouváme, kde hrajeme, stav atd.), pěkné screenshoty ze hry, vzpomínky na staré SRO, názory, updaty atd.
 • proto, že se ráda občas lognu, pokecám se starými kamarády a zavzpomínám na staré dobré časy :)
 • proto, že mě zajímají novinky o hře (přece jen ráda vím, co se děje)
 • proto, že chci všechny hráče před touto hrou varovat – je to ztracený čas! Ušetřete si spoustu zklamání, dokud je čas!

Ano, už je to jiná hra – už nemáme ty naivní iluze o bezpečnosti charů, ani o podpoře ze strany Joymaxu. Už ani nemáme chuť u toho sedět 24/7/365, protože stejně nakonec přijdeme o vše, co jsme pracně vybudovali, dřív nebo později. Obětovat několik let života hře, jako je tato, může jen naprostý zoufalec. Běžte raději ven, běžte sportovat, běžte za kamarády, běžte se bavit! Obdivujte krásy reálného života! Rozvíjejte se, učte se, posuňte se v životě dál. Jinak ustrnete na jednom místě a až se probudíte, nebudete se stačit divit, kam že vám to ten reálný život odešel!
V podstatě nemám nic proti občasnému hraní, ale prosím vás, tahle hra opravdu nestojí za no-life šílenství!

 • a konečně také proto, že tuhle stránku tu mít chci – a psát si na ní můžu také, co chci :)
 • a jestli se Ti moje stránky nelíbí, tak sem nechoď :)

Citace (James):

A málem bych zapoměl.. Nemluvím o tom že každý nový hráč nově dostane : Pick peta, Devil spirit, Premium day na 4 týdny. Dále svitky jako Reverse Scroll, Ress, Speed 100%, a každých 10 levelu dostane odměny jako : Svitky, Premium day, Inventory Expansion!

Bonusy pro nové hráče
Jediná kladná věc je to poslední, cos napsal. Že noví hráči dostanou spoustu věcí z Item Mallu. To je opravdu super a zavést to měli už dávno. Tak aspoň nějaké plus na závěr :)
Nebo je v tom skrytý úmysl – aby nově hacknutí hráči mohli rychleji začít znovu a hned tak neodešli :P


Runes of Magic
Doporučuji hru Runes of Magic – i kdyby vás hacknuli, podpora vrací věci zpět – dokonce i pokud si je omylem vyhodíte nebo prodáte do obchodu. Na free hru jsou hodně vstřícní.
Hra má také vyvážený poměr mezi lvlováním a ostatní zábavou, lvlování vás bude bavit, nebude vás brzdit při dalších aktivitách, bot není potřeba. Hra se dá hrát úplně free i na nejvyšších lvlech zcela bez problému.
Naleznete tam spoustu vychytávek, které mě osobně v SRO chyběly a štvaly mě.
Další rysy: války o hrad, vlastní dům+služebnictvo dávající buffy+nábytek s bonusy, guild hrad+guild budovy dávající buffy, eventy+minihry (odměny jsou často věci z Item Shopu), dungy (až pro 36 lidí), bossové, crafting+sbírání surovin rostoucích po zemi, postava může mít 3 classy, elite skilly, rozšířené vylepšování equipu (6 až trojitých statů, rune sloty, plusování, …), sbírání titulů, karet z mobek, měsíčně free diamonds (to je virtuální měna), virtuální měnu lze nakupovat za goldy, v Item Shopu lze nakupovat i za mince, které dostanete za daily questy, parta/raid až 36 lidí, guilda až 220 lidí, guild questy, auction house, mail, libovolný/měnitelný vzhled equipu, portování na jakékoliv místo, svatba, lvlování vztahů mezi hráči – dávají buffy, atd. atd. …
Naše guilda čítá přes 200 cz-sk lidí, tolik českých/slovenských hráčů nehraje ani v celém SRO!
Hrajeme na serveru Siochain.
Nabíráme stále členy – poradíme, pomůžeme do začátku, máme forum směle se rovnající wikipedii (cca 5000 článků). Napište nám zde: Forum guildy Imperiumcz !

8 comments

Skip to comment form

 1. James

  Takovéto názory může mít opravdu člověk, který je na hru naštván a to pouze jenom kvůli tomu že ti vykradli účet. Samozřejmě tě chápu, ale jedinou věc co nechápu je, proč tedy když tady neustále chvástáš o té „Omalovánce“ Rune of Magic, které je tak moc nápadné WOWKU, neuděláš web věnovaný této hře? Proč tady tedy máš něco o SRO, když ho tak brutálně kritizuješ.. Tohle jde proti veškeré logice!

  Slovo „závislák“ bych pro příště vypustil. Pokud je u tebe koníček nějaká počítačová hra a pomáhaní místní komunitě, podílet se na vývoji této hry (BETA TEST) závislostí, tak to sorry.

  Ty tady máš sice kdo ví kolik webu s nulovou návštěvností, ale pro místní komunitu jsi neudělala vůbec nic, o hře víš pouhé základy, a na jejich znalostech hodnotíš hru recenzí. Což je úplně k smíchu.

  Samozřejmě ke všemu patří kritika, taky tuto hru kritizuji v mnoha směrech, ale alespoň napotápím celou komunitu. Možná kdyby jsi hrála na pořádném serveru, s pořádnýma lidma, a vykradli tě, tak by ti zbytek komunity pomohl obnovit postavu. Možná kdyby jsi používala uzamčení předměty díky předmětu LOCK/KEY tak ti maximálně vezmou goldy. A nakonec kdyby jsi měla heslo složene s čísel, písmen o velikosti minimálně 12 znaků, tak jak je to všude doporučeno tak by jsi nepřišla na Buben.. Mě v životě nevykradli, a proč?

  1. Račice (Admin)

   Ne, mýlíš se, důvodů mám mnohem víc, a kdybys pořádně četl tenhle web, tak bys věděl, jaké. A evidentně vůbec nechápeš. Vykradený účet není důvod pro tyto názory. Důvodem je ignorace ze strany Joymaxu. Je to jejich chyba. Oni mají hráčům pomoct. Pokud se na ně vykašlou, pak nemá smysl hrát a právě v zájmu ochrany hráčů je třeba je varovat před tímto přístupem.
   Pokud doporučuješ ke hraní takovou hru, kde nejsou chary v bezpečí a ještě navíc na hráče podpora zvysoka kašle, pak nejsi normální a slovo „závislák“ na tebe sedí. Protože jedině závislák bude tu hru hrát pořád, i kdyby mu tam dělali bůhví co, bude si kupovat všemožný itemy z IM za reálné peníze, jen aby ochránil svou char. A kdo na tom vydělá? Zase Joymax. Mají to dobře zařízené, jen co je pravda. A ty jim to akorát žereš :) Takže nejen závislák, ale ještě zoufalec.

   A zase kdybys trošku hledal, tak bys ten web o Runes of Magic našel :) Já nemůžu za tvojí lenost a neznalost.
   No právě proto tady mám něco o SRO, abych ho mohla kritizovat, ne? To jako nesmí existovat web, který hru kritizuje?:) Já si myslím, že tu na mě útočíš vyloženě jen proto, že ti přítomnost mého webu z nějakého důvodu děsně vadí. Asi jiný pohled na SRO a kritické názory se ti nehodí do krámu. Dělá to špatnou reklamu. Mám z tebe fakt dost :D

   No jasně, to může napsat každý, že pomáhá, ale co jsi pro tu komunitu tedy všechno konkrétně udělal? To já mohu zrovna tak napsat, že pomáhám komunitě a je to pravda. Rozhodně víc než ty. Teď se určitě rozohníš, až ti chytne klávesnice :D
   Kdybys radši místo podobných bezduchých komentářů radši šel mezi hráče a opravdu pro ně začal něco dělat. Tím, že tady budeš kvákat, jim nepomůžeš :)

   Moje weby a moje zásluhy také hodnotíš zcela z absolutní neznalosti :D Tohle už jsi napsal vyloženě jen proto, abys našel něco, co můžeš napsat špatného. Že se to nezakládá na pravdě, to je ti jedno, vymyslíš si cokoliv, jen abys mě pomluvil. Přesně takoví lidé jako ty jsou pro komunitu hráčů nejhorší. Nejenom že hráčům lžou o hře samotné a vychvalují ji do nebes a zápory zatají, ale ještě navíc pomlouvají ty, kdo napíšou pravdu!
   No a co ty víš o mně a na základě toho ničeho zase hodnotíš mě, no já se smíchy válím po podlaze, to už je moc :D
   Ty si asi myslíš, že vše, co vím, musím někam vypsat, aby sis to mohl přečíst a zhodnotit, zda toho vím dost :D Rád bys asi kontroloval moje znalosti, bohužel do hlavy mi nevidíš a to tě pěkně štve :D Proto si musíš vymýšlet takové výplody. Asi z tebe smíchy umřu fakt.

   Jak, prosím tě, potápím celou komunitu? Tímhle webem? :D Nepřeháníš to trošku? :D
   Že napíšu, že Joymax na hráče kašle (což je pravda) a varuju je, tak to už máš asi pokročilou paranoiu, že to je u tebe potápění celé komunity :D No jo, bůh ví, co ta Račice ještě těm hráčům provádí, třeba jim tajně maže chary :D :D :D
   Stejně každý bude hrát, jak uzná za vhodné, tak nechápu, co tu řešíš. Hráči by ale měli vědět, do čeho lezou. Tak jim sakra přestaň aspoň lhát !!!

   Btw. víš o mně opravdu prd. Moje přátelé mi pomohli zpět a pomohli by mi kdykoliv znovu. Ráda na tomto místě poděkuji jednomu hráči, který mi kdykoliv půjčí jakýkoliv ze svých charů s TOP vybavením a takových skvělých kamarádů mám několik a vážím si jich.
   Na mé přátele si opravdu stěžovat nemůžu, jsou moc fajn.

   Tys nepochopil základní věc. Není to vůbec o lockování itemů, ale o tom, proč hrát takovou hru, kde se její vlastník nezajímá o hráče a nepomůže jim, ani když svou chybou zaviní vykradení jejich účtů.
   Ty zrovna mě budeš ještě poučovat o tvaru hesla :D :D :D LMFAO Ale když to chceš vědět, tak OK, ať je sranda. Heslo jsem měla vždy minimálně 12 znaků, a to nejen čísla, velká písmena, ale také další znaky. A na buben jsem přišla stejně. Nevěš tady hráčům bulíky na nos, přestaň jim mazat med kolem huby – ano, i když uděláte pro bezpečnost maximum, tak stejně o char přijdete a ne že ne!!! Asi ti nic neříká bug na stránkách Joymaxu nebo hack jejich databáze, že ne? Zabezpečení heslem je ti v tu chvíli úplně k ničemu! Hacker si tvoji char prostě vezme a ty neuděláš vůbec nic! Při hacknutí databáze měli k dispozici všechna hesla a nejen to, pak je jedno jestli máš heslo 123456 nebo nějaké super silné! Už jsi to pochopil konečně?!
   Proč tě nevykradli? Protože jsi byl zrovna v těch šťastných 25–50% lidí, které hacker nestačil vybrat! Jenom to tě zachránilo a nic jiného. A tvoje zásluha to nebyla, tvoje chary byly v hackerových rukou a bylo jen a jen na jeho rozhodnutí, zda tvou char vykrade nebo ne!
   A jak Joymax pomohl vykradeným hráčům? Nijak! Ani nevydal oficiální vyjádření, nic nepřiznal, jen vydal obvyklý článek o tvoření bezpečných hesel apod. (a v podobným duchu reagovala i podpora), přesně, jak se to snažíš dělat i ty. Nejsi náhodou jejich zaměstnanec???
   Neinformovanost a ignoranstvi nekterych lidi opravdu nezna hranic… Sakra přestaň hráčům lhát!!!

 2. James

  Opět jsem zapoměl! Pokud budeš tvrdit že bez Gapu momentálně neuděláš žádnou pořádnou postavu tak jsi vedle jak ta jedle! Kdy jsi měla naposledy spuštěnou hru? Pokud jsis nevšimla Mastery je levnější na SP a Skilly jsou až o 50% levnější! Tudíž nepotřebuješ vůbec žádný gap, jelikož máš přebytek SKILL POINTŮ! Pokud mi budeš tvrdit že bez farmy a gapu nejde udělat pořádný char, tak tady mluvíš absolutní amatérské nesmysly! A vůbec se nedivím že jsi nikdy neudělala level vyšší jak 110, a tvrdíš že maximální level človek bude ručně dělat 10 LET!

  Já nikdy Farmu ani gap nedělal, nemám premko, a přesto mám Level 120, a jsem Full Warrior a Cleric, a pořád mám k dobru 1.2M SP! Ano přiznávám od levelu 96 jsem musel používat Bota, jelikož jsem Pracující člověk.

  Prober se! Smaž tento web a uděláš nejlépe pro dobro sebe a ostatních!
  Znám desítky hráčů co ručně hráli tuto hru. Bez Bota a Premka udělali za půl roku lvl 100 jak nic! A to nemluvím o novém Skill a EXP Balancu, který zde běží od 18 prosince 2012! Normální racionálně uvažující člověk, co jede GAP 0, dělá všechny Questy, Expí v partě (ano i ručně) tak ten HIGH lvl dá bez problému.

  Takže všem už je teď jasné že problém není ve hře! Ale přístupu daného hráče! Hráče jako jsi ty, který hráče nabáda dělat ve hře absolutní p***viny, amatérské kousky. Takto pochopitelně ten max CAP budu dělat 10 let!

  1. Bob

   Ja jsem to hral hodne dlouho a bez bota bych nikdy nedal max level. A taky jsem ho nikdy nedal i kdyz jsem expil v share parte. K cemu takova hra kdyz musis pouzivat bota aby si se vyexpil. Navic ty h***love me nekolikrat okradli a Joymax se na me vy***l.
   Bez farmeni na Ong bych nemel zadny SP protoze dostavas pri expeni skoro h***o.
   Nedavno jsem se lognul a zkousel chvili hrat a neprislo mi teda ze by se neco zmenilo k lepsimu. Je to udelany tak proto aby si kazdej musel koupit Premium aby Joymax mel vetsi zisky. A jeste platit za bota dalsi penize.
   Nechapu jak to tady muzes tak chvalit.

  2. Račice (Admin)

   James, ty zapomínáš nějak často a zřejmě jsi zapomněl i na to, že asi nehraješ SRO, ale nějakou jinou hru!
   A když chceš psát komentáře na tento web, tak ale slušně! Teď jsem ti to vyhvězdičkovala, ale příště budeš slušný, uvědom si, že web čtou i děti!

   Jo, skilly jsou o 50% levnější, takže jak už jsem řekla, nebudeš expit 10 let, ale „jen“ 5. Tudíž potřebuješ gap pořád stejný a nebo si ho sniž na polovic a expi zas 10 let. To bych chtěla vidět ten přebytek SP, ty kecko. Ty si je asi kupuješ za reálný prachy nebo co?
   Kde hraješ? Na oficiálním serveru těžko! Jinak bys nemohl vypustit takovýhle blábol!
   Jo, to tvrdím, bez farmy a gapu neuděláš pořádnou char stále!

   Mně přijde, že si ze mě (a všech hráčů, co si to tu budou číst) děláš akorát srandu a bavíš se tím, že ti tu na to odpovídám :D Protože jinak nechápu, proč takhle lžeš. Je to úplně evidentní. Vymýšlíš si tady kraviny, jen abys nalákal hráče, aby hráli, nejlíp samozřejmě s tebou. Sám víš, na jak žalostné úrovni oficiální server je a že se tam nedá hrát (leda bys botoval 24/7). Což jsi sám potvrdil tím, žes přiznal, že botuješ! Protože pokud člověk tomu neobětuje ručním hraním aspoň 16h denně (jelikož třeba chodí do práce jako ty a taky musí někdy spát), tak musí nechat běžet komp a botovat, zatímco je v práci, jinak by max lvlu nikdy nedosáhl. Tomu se říká maximální závislost! Běž se léčit, nebo se z toho hraní zblázníš (no myslím, že už je stejně pozdě).

   Na lvlu 120 už premko (za reálné peníze) nepotřebuješ, ale už neuvádíš, kolikrát sis ho koupil v průběhu lvlů 1–120. Vsadím se, žes ho měl nonstop, protože jinak tu hru hrát ani nelze!

   Aha a jsme u toho, tak jsem se trefila, vadí ti můj web a chceš, abych ho smazala :D Vidíš, jaký jsi sobec? Ty můžeš mít web a já nesmím? To jsme jak za komunistů, kdy člověk nesměl vyjádřit svůj kritický názor. Dnes je ale jiná doba, trošku jsi zaspal.
   Naštěstí o tom, jestli tu ten web bude nebo ne, nerozhoduješ ty :D Smůla co? Njn xD

   Já se vsadím, že hraješ úplně sám. Protože s takovýmhle člověkem by nechtěl hrát ani největší b*bec! Proto se tu musíš chvástat, aby sis narovnal svoje osamocené nevyrovnané ego.

   Jo? Ses asi zbláznil ne! A když teda podle tebe udělali lvl 100 za půl roku, což je naprostá blbost, tak jak dlouho dělali lvl 120? Ještě ho nemají že? :D A mít ho minimálně pár let taky nebudou! A ty to dobře víš, proto jsi napsal opatrně jen lvl 100, aby to nebylo tak moc nápadný (pro neznalce).

   Jo, člověk, co dělá vše, dá high lvl bez problému, to ano. Ale za několik let! A high lvl je přesně co? Lvl 100? Tak tomu bych ještě věřila, to je „jen“ na pár let ručně (cca 4 roky při denním hraní alespoň 10h denně). Ale lvl 120 nedáš dřív než za 5 let, i kdyby ses na hlavu postavil, koupil si všechny možný věci za reál peníze a botoval 24/7/365.
   A tomu nepomůže žádný balance, to by se musely udělat změny, které by nebyly v řádu desítek procent (těch tvých usmolených 50% LOL), ale stovek procent, aby se ta hra začala dát normálně hrát!

   Poslednímu odstavci se musím fakt jen smát :D Ty už jsi hodně zoufalej, viď, že už nevíš, co bys napsal, abych ten web vzdala :D Neboj, omezenec a ignorant jako ty mě opravdu neodradí, naopak! :D

 3. Ondra

  Ahoj, koukám tady na váš poslední příspěvek od Jamese. To co říkáš James je naprostý nesmysl, bez gapu a bez farmy neuděláš nic, protože ti budou chybět SP. Hrál jsem ISRO nějakých 6 let bot makal 24/7 a jen tak tak jsem stíhal vyexpit postavy na max před otevřením dlšího cap. Jestli zde tvrdíš, že si ručně na ISRO udělal 100 lvl za půl roku, říkáš nesmysl. Jen tak pro kontrolu se můžeš podívat na mé chary. Server Tibet: pompo_cz, Archentar, testoslav2, Ruza, KILLERALL, všichni mají lvl 114+. na Greece je to pak admincz, s kterým jsem býval nejlepším traderem na serveru Greece, zde přikládám video https://www.youtube.com/watch?… . Všechny chary jsem expil bótem, ručně to totiž nejde!!!!!!!!

 4. dárek pro prarodiče

  Zajímavé .. Jedou tady rss čtečky? Nejde je najít díky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>