«

»

Led 14 2013

Nový Silkroad – Názor

Toto je reakce na komentář u článku Silkroad Online od hráče James.

Citace (James):

Tak to co tady píšeš v článku je absolutní hloupost! od 18.12.2012 jsou ve hře sníženy nároky na level up a cena Skillů a mastery o 50%! Veškerý systém z SRO-R (PVP, Nové Skilly, Nový Balance apod) je převeden na iSRO.. Takže už není potřeba dělat Taxi, Bot a nebo GAP!

Snížené nároky
Nic proti, ale vážně si myslíš, že o 50% snížené nároky je nějaká výhra? Pro závisláky jako Ty asi jo :) Ale spočítej si to, pokud budeš expit ručně, tak místo 10ti let budeš jednu char expit na max lvl jen 5 let. „Super“ :)
Píšeš, že není potřeba bot a v dalším odstavci píšeš, že se bezpečně používá jedině Sbot a proč tedy? Protože ruční expení je stále příliš pomalé (pokud ho porovnám s délkou života průměrného člověka). Bot je další investicí, kterou budete muset do hry začít vkládat dříve nebo později.
Ano, gap není potřeba dělat a nebylo nikdy, pokud chceš mít na prd char, ale to je Tvoje volba. Pokud chce mít někdo char, co bude za něco stát, gap a farmení je nutnost stále!

Citace (James):

A to nemluvím o nových systémech které mají být do této hry přidány během roku 2013 (Arabie, 14D, Nový Academy System, CTF Systém, Union PT, 74 nových Skillů, Nový Unique Systém, Nový Fortress War Donwhang, Samarkand, Evil Order a Tarim Basim)

Updaty
Ze zkušenosti každý update hru jedině zhoršil, to samé očekávám od updatů v r. 2013. Změní hru tak, že už ji člověk ani nepozná (v tom špatném slova smyslu).
Opravdu si myslíš, že přidáním 4 Fortress Warů se hra zlepší? Já myslím, že se ještě zhorší, protože se mezi jednotlivé FW rozptýlí guildy, čili přijde je dobývat málo hráčů a bude tam nuda. Není nic horšího než o FW sedět na hradbách a čekat na nepřátelského hráče vzácností podobného nějakému unique.

Citace (James):

Co se týče zabezpečení tak to je aférka rok stará, a od té doby není zaznamenán žádný takový další malér. Pokud ano, týká se to pouze chybou jednotlivce (krátké heslo, zavirovaný pc, sdílení ACC s jinými hráči, používání sraček typu IBOT,PHBOT,AGBOT,SROKing apod, tkzv vše co není Sbot..)

Zabezpečení
Tak nějak Tě chápu, bráníš svoji oblíbenou hru, chceš, aby z toho vyšla dobře.
Takhle jsem před pár lety mluvila taky: „Ty hacky, to UŽ je nějaký čas, to už se nestane určitě, nebojte se hrát…“, opak byl vždy pravdou, musela jsem přihlížet hackování mých nejlepších přátel a nakonec i mě samotné (pravidla bezpečnosti jsme dodržovali velmi přísně). A nikdo s tím nemohl nic udělat, byla to VŽDY chyba Joymaxu, který se k nám postavil zády, bez náhrady.
Píšeš – už je to rok od posledního maléru – ale každý rok začínat znovu a znovu od nuly, protože zase přijde nějaká hackovací aféra? Rozumný člověk to vzdá. Hraješ zřejmě ještě moc krátce.
Podívej, o těch malérech nemusíš ani oficiálně vědět! Pokud to někdo nezveřejní, nevíš nic a hackujou si hráče vesele dál! Joymax nikdy nepřiznal nejmenší chybu a pokud vydal oficiální prohlášení, tak to takové, že s tím nemá nic společného a že je to vše naše vina, přitom každý věděl, jak to je, psalo se o tom všude možně, dokonce i s návody!
Podívej, vím o hráčích, kteří dodrželi maximální bezpečnostní pravidla – a to daleko víc pravidel, než jsi zmínil, dokonce ani nikdy nepoužívali bota a byli také hacknuti, to mi vysvětlíš jak? Ono totiž stačilo, abys naštval někoho, kdo byl ve spojení s (minimálně) tibetským hackerem, a on Tě hacknul na objednávku. Existují způsoby hackování dosud (ve spojitosti se SRO) nezveřejněné (alespoň v anglické verzi, na tureckých a egyptských forech bys to možná našel), uchovávají se pokud možno v tajnosti (aby se k nim nedostali lidé vyznávající jiná náboženství – a to není kec, tuto informaci mi svěřil jeden dobrý kamarád-muslim, klidně Ti dám na něj kontakt, on už Ti vysvětlí, jak to v SRO chodí – doslova mi řekl, že, cituji: „Muslimové chodí do hry okrádat lidi vyznávající jiná náboženství“. Kámoš byl jeden z těch dobrých, který se tomu naopak snažil zabraňovat.). Ale věř si čemu chceš.
Nabízí se zde ale otázka, proč hrát hru, kde je tak nepřátelské prostředí…

Citace (James):

Takže vlastně nechápu autora těchto stránek, proč je neustále má v provozu, když tuto hru absolutně odsuzuje, aniž by si k ní sednul a uviděl že hra je během toho roku absolutně jinou hrou.

Tyto stránky mám v provozu:

  • proto, že obsahují informace o naší guildě (kam se přesouváme, kde hrajeme, stav atd.), pěkné screenshoty ze hry, vzpomínky na staré SRO, názory, updaty atd.
  • proto, že se ráda občas lognu, pokecám se starými kamarády a zavzpomínám na staré dobré časy :)
  • proto, že mě zajímají novinky o hře (přece jen ráda vím, co se děje)
  • proto, že chci všechny hráče před touto hrou varovat – je to ztracený čas! Ušetřete si spoustu zklamání, dokud je čas!

Ano, už je to jiná hra – už nemáme ty naivní iluze o bezpečnosti charů, ani o podpoře ze strany Joymaxu. Už ani nemáme chuť u toho sedět 24/7/365, protože stejně nakonec přijdeme o vše, co jsme pracně vybudovali, dřív nebo později. Obětovat několik let života hře, jako je tato, může jen naprostý zoufalec. Běžte raději ven, běžte sportovat, běžte za kamarády, běžte se bavit! Obdivujte krásy reálného života! Rozvíjejte se, učte se, posuňte se v životě dál. Jinak ustrnete na jednom místě a až se probudíte, nebudete se stačit divit, kam že vám to ten reálný život odešel!
V podstatě nemám nic proti občasnému hraní, ale prosím vás, tahle hra opravdu nestojí za no-life šílenství!

  • a konečně také proto, že tuhle stránku tu mít chci – a psát si na ní můžu také, co chci :)
  • a jestli se Ti moje stránky nelíbí, tak sem nechoď :)

Citace (James):

A málem bych zapoměl.. Nemluvím o tom že každý nový hráč nově dostane : Pick peta, Devil spirit, Premium day na 4 týdny. Dále svitky jako Reverse Scroll, Ress, Speed 100%, a každých 10 levelu dostane odměny jako : Svitky, Premium day, Inventory Expansion!

Bonusy pro nové hráče
Jediná kladná věc je to poslední, cos napsal. Že noví hráči dostanou spoustu věcí z Item Mallu. To je opravdu super a zavést to měli už dávno. Tak aspoň nějaké plus na závěr :)
Nebo je v tom skrytý úmysl – aby nově hacknutí hráči mohli rychleji začít znovu a hned tak neodešli :P


Runes of Magic
Doporučuji hru Runes of Magic – i kdyby vás hacknuli, podpora vrací věci zpět – dokonce i pokud si je omylem vyhodíte nebo prodáte do obchodu. Na free hru jsou hodně vstřícní.
Hra má také vyvážený poměr mezi lvlováním a ostatní zábavou, lvlování vás bude bavit, nebude vás brzdit při dalších aktivitách, bot není potřeba. Hra se dá hrát úplně free i na nejvyšších lvlech zcela bez problému.
Naleznete tam spoustu vychytávek, které mě osobně v SRO chyběly a štvaly mě.
Další rysy: války o hrad, vlastní dům+služebnictvo dávající buffy+nábytek s bonusy, guild hrad+guild budovy dávající buffy, eventy+minihry (odměny jsou často věci z Item Shopu), dungy (až pro 36 lidí), bossové, crafting+sbírání surovin rostoucích po zemi, postava může mít 3 classy, elite skilly, rozšířené vylepšování equipu (6 až trojitých statů, rune sloty, plusování, …), sbírání titulů, karet z mobek, měsíčně free diamonds (to je virtuální měna), virtuální měnu lze nakupovat za goldy, v Item Shopu lze nakupovat i za mince, které dostanete za daily questy, parta/raid až 36 lidí, guilda až 220 lidí, guild questy, auction house, mail, libovolný/měnitelný vzhled equipu, portování na jakékoliv místo, svatba, lvlování vztahů mezi hráči – dávají buffy, atd. atd. …
Naše guilda čítá přes 200 cz-sk lidí, tolik českých/slovenských hráčů nehraje ani v celém SRO!
Hrajeme na serveru Siochain.
Nabíráme stále členy – poradíme, pomůžeme do začátku, máme forum směle se rovnající wikipedii (cca 5000 článků). Napište nám zde: Forum guildy Imperiumcz !